Four Sigmatic kommer från Finland och deras ekologiska produkter består av extrakt från svampar med traditionell användning för att stötta sin hälsa. Alla produkter är av högsta kvalitet, de är fria från konstgjorda tillsatser och passar utmärkt för veganer.
-
Beskrivning
Four Sigmatics ekologiska och rättvisemärkta malda kaffe berikat med de funktionella svamparna Lion’s Mane och Chaga för fokus.
Four Sigmatics ekologiska Lion's Mane-svampar är stockodlade och deras Chaga är hållbart vildskördad från björkar, precis som naturen tänkt sig. De extraherar riktiga svampar (inga mycel eller korn) för att ta tillvara så mycket som möjligt av svamparnas fördelar.
Ingredienser:
Ekologiskt kaffe, ekologiskt lejonmanextrakt, ekologiskt chagaextrakt.
-
Recensioner
Bli först med att recensera denna produkt!
Din recension:
För att skicka en recension måste du vara inloggad.
-
Om tillverkaren
Four Sigmatic kommer från Finland och deras ekologiska instantpulver består av extrakt från svampar med traditionell användning för att stötta din hälsa. Alla pulver framställs med högsta kvalitet, och de är fria från konstgjorda tillsatser och passar utmärkt för veganer.